SREDNJOŠKOLCI NA SVIM KONTINENTIMA IMAJU ZAJEDNIČKE TEME

Ova teza se pokazala točna za vrijeme posjete američkih srednjoškolaca iz Kalifornije (Francis Parker School San Diego) i njihovih profesora glume Elis Marinkovich i prof. glazbe Jim Witta.

Cilj posjeta za američke učenike bio je da u praksi provjere ono što su učili na nastavi o povijesti Europe, ratnim sukobima, uključujući i domovinski rat u Hrvatskoj te da uz pomoć hrvatskih učenika vide kakav je život u današnjoj Hrvatskoj.

Naši učenici koji su ih dočekali su učenici 2a, b, c, e i f razreda koji pohađaju fakultativnu nastavu Američka  kultura i civilizacija te prof. Jurišić, Limanović Kurnik i Liović.

Naš program odvijao se u dva dijela na dvije lokacije.

U Američkom kutku knjižnice B. Ogrizovića dočekala nas je voditeljica kutka Marina Lončar, a učenike su pozdravile i predstavnice Američke ambasade u Zagrebu, kulturni ataše Laura Djuragic i Ellen Fihlman. Teme kojima smo se na susretu bavili bile su širokog raspona, od povijesti, politike do školskih obaveza i kurikula povijesti , engleskog, izvannastavnih aktivnosti i svakodnevnog života.

Svi zajedno, usprkos kišnom vremenu, uputili smo se prema našoj školi, gdje nas je dočekao ravnatelj Radovan Librić i gdje smo gostima pokazali našu školu, knjižnicu i Prirodoslovnu zbirku.

Nastavili smo druženje u kojem su učenici imali priliku upoznati svoje vršnjake i , na njihovo veliko iznenađenje, shvatiti da imaju puno toga zajedničkog.

Susret je završio obećanjima da ćemo se vidjeti i sljedeće godine.

objavio: Marija Martinović   datum: 21. 3. 2019.

« Prosinac 2019 »