TERENSKA NASTAVA U RIMU

Svi putevi vode u Rim – srce Italije i kršćanstva, grad koji s pravom možemo nazvati jednim od najljepših gradova svijeta. Učenici drugih razreda, jedan učenik prvog te tri učenika trećeg razreda bili su sudionici terenske nastave u Rimu u trajanju od 1. do 4.svibnja 2019. u pratnji prof. Ksenije Jurišić i Alke Vrsalović.

Pedeset je učenika u tom razdoblju najprije posjetilo Ravennu, u čiji je razgled bila uključena bazilika San Vitale i bazilika  Sant'Apollinare Nuovo sa prekrasnim mozaicima te Danteov grob. U Rimu su imali prilike posjetiti najpoznatije znamenitosti – Vatikan s Trgom Sv.Petra, Bazilikom Sv.Petra i Vatikanskim muzejima, unutar kojih su se divili brojnim umjetničkim djelima, a napose ljepoti Sikstinske kapele.

Prošetali su glavnim rimskim trgovima i osjetili kako grad diše -  Piazza dei Fiori, Piazza Navona, Piazza Venezia, Piazza di Spagna. Bili su u Panteonu, bacili su novčić u Fontanu di Trevi – neki su se zaista opet vratili u Rim, jer su i prošle godine sudjelovali u terenskoj nastavi ili već prije bili ovdje sa svojim roditeljima. Posjetili su baziliku San Giovanni in Laterano, katakombe San Calisto, Colosseum, Forum Romanum na kojem su ovaj put mogli ući u Cezarov hram, Kapitolij, stadion Olimpico i niz drugih znamenosti. Na povratku za Zagreb posjetili su prekrasnu Sienu – renesansni grad koji svojom ljepotom oduzima dah.

Svi učenici su dobili određene zadatke na temelju kojih su nakon povratka i ocijenjeni. Vratili su se s puta prepuni dojmova i sa velikom željom da ponovno posjete „Vječni grad“ u okviru terenske nastave, jer ih poput magneta privlači svojim brojnim i raznovrsnim znamenitostima i jer im ovaj tip nastave daje osim učenja i mogućnost spontanog i veselog druženja  i suradnje sa svojim vršnjacima ne samo iz razreda, nego i iz čitave škole.

objavio: Marija Martinović   datum: 14. 5. 2019.

« Prosinac 2019 »