NOĆ MUZEJA 2020. U GORNJOGRADSKOJ GIMNAZIJI

Gornjogradska gimnazija pridružila se, u petak 31.siječnja, manifestaciji Noć muzeja koja je ove godine imala temu „Velike obljetnice hrvatskih muzeja“. Ohrabreni lijepim iskustvom prošlogodišnjeg uključivanja u manifestaciju ove godine osim Prirodopisne zbirke pokazali smo javnosti i učionicu „Matoš“ koja u jednom svojem dijelu ima uređen prostor koji prikazuje učionice iz prve polovine 20.stoljeća.

Prirodopisna zbirka, najstarija je školska zbirka u našoj domovini, dokaz baštine i mara svih učitelja, nastavnika biologije koji su koristili zbirku za poučavanje marljivih đaka, a učionica „Matoš“, svjedok onih vremena kad su u našoj zgradi znanje stjecali oni kojih se danas s ponosom sjećamo.

Veliki broj posjetitelja, njih oko 1700, dočekivali su đaci i profesori Gornjogradske gimnazije. U tako velikom broju posjetitelja bilo je najviše onih koji su na neki način povezani s Gornjogradskom gimnazijom. Tako su nas posjetili bivši đaci koji su sjedili u klupama Gornjogradske gimnazije.

Svi posjetitelji mogli su kušati Gornjogradske kekse - paprenjake – koje su zamijesili i ispekli đaci Gastro grupe koje od ove godine djeluje u našoj školi.

Zahvaljujemo svima na trudu, a posjetiteljima na dolasku u Gornjogradsku gimnaziju.

objavio: Marija Martinović   datum: 3. 2. 2020.

« Travanj 2020 »