Projekt Istražujem svijet znanosti i inovacija

Projekt Istražujem svijet znanosti i inovacija održao se 13.5.2016. na Institutu Ruđer Bošković. Zaklada Znanje na djelu i Institut Ruđer Bošković, u sklopu Otvorenih dana Instituta, pokrenuli projekt ''Istražujem svijet znanosti i inovacija'' koji je posebno usmjeren na učenike i profesore srednjih škola.

Sudjelovale su učenice Gornjogradske gimnazije Dorotea Mihalinec iz 2F i Sara Galović iz 2G razreda bile su na radionici Biohakeri ulaze u ljudski genski kod mijenjaju gene i proteine, Paula Ferenčić i Suzana Kegalj iz 2G su bile na radionici Kemija je bezveze, Katarina Judnić iz 2F na radionici Kako uskladištiti i upotrijebiti vodik?, Ivana Saraga i Jelena Rukavina iz 2F u radionici U potrazi za novim antibioticima.

Poslijepodne su naše učenice nakon jutarnjih znanstvenih radionica posjetile tvrtke koje znanost primjenjuju u poslovnoj praksi (Končar, INA, Centar za forenzična ispitivanja istraživanja i vještačenja 'Ivan Vučetić' te Ericsson Nikola Tesla). U subotu su, zajedno sa svojim mentorima, bili domaćini posjetiteljima Otvorenih dana Instituta Ruđer Bošković.

Cilj je motivirati učenike da znanosti pristupe hrabro i s velikom dozom znatiželje te da na taj način doprinesu stvaranju pozitivnog svjetonazora o važnosti znanja i znanosti. Sve su učenice dobile diplome za uspješni završetak potrage za znanjem na Institutu Ruđer Bošković.

Čestitamo!

objavio: Nenad Polondak   datum: 20. 5. 2016.

« Lipanj 2018 »