Festival klasičnih jezika i antičke civilizacije

Učenici naše škole u pratnji profesorice Ksenije Jurišić sudjelovali su na drugom festivalu klasičnih jezika i antičke civilizacije.

U Starom Gradu na Hvaru održan je  II. festival klasičnih jezika i antičke civilizacije, u čast 2 400 godina od osnutka grčke kolonije Pharos. Festival, na kojem se od 27. do 29. svibnja okupilo tristotinjak sudionika iz 30 osnovnih, srednjih škola, gimnazija i fakulteta, organiziralo je Hrvatsko društvo klasičnih filologa, Agencija za odgoj i obrazovanje i Agencija za upravljanje starogradskim poljem. Želja organizatora festivala je bila obilježiti dragocjenu i dugotrajnu povijest kontinuirane pismenosti i školstva na tlu Hrvatske, a osobito naglasiti utjecaj grčke kulture i civilizacije na oblikovanje hrvatskog kulturrnog identiteta. Ponosni smo što su i naši učenici u pratnji prof. Jurišić sudjelovali na njemu i dostojno prezentirali svoju ljubav prema antičkoj baštini igrokazom „Quis est furcifer?“ glumeći na latinskom jeziku. Pohvaljujemo mlade glumce  za iskazani trud: Rebeku Andrašec ( 2.a) , Antu Bavčevića (2.a), Alana Brkičića ( 2.b) , Jakova Jerkovića ( 2.a)  i Dominika Oraka ( 2.a).

objavio: Nenad Polondak   datum: 8. 7. 2016.

Pobjednica ovogodišnjeg adventskog kalendara je E.R. iz 1.c. Osvojila je slobodan dan po izboru i tri tjedna odgovaranja po dogovoru. Čestitamo!

« Siječanj 2019 »