EEE na terenu

Članovi Fakultativne nastave EEE su u utorak, 10. 10. 2017., posjetili udrugu HSUSE i lokalitet "Solarni krov" i "Solarni stup" u Španskom. Predavanje koje nam je održao domaćin prof.dr.sc. Ljubomir Majdandžić, dip.ing i njegova obitelj,

... proteklo je u ugodnom, zanimljivom i informativnom razgovoru o sljedećim temama:

1. Obnovljivi izvori energije

2. Korištenje sunčeve energije u dobivanu toplinske i električne energije

3. Niskoenergetske zgrade i potrošnja energije

4. Održivi promet bez emisije stakleničkih plinove

5. Klimatske promjene

Sve smo točke održivog stanovanja i korištenja obnovljivih izvora za proizvodnju energije vidjeli na licu mjesta i dodatno se uvjerili da je naše djelovanje za zaštitu okoliša ne samo nužno, negi i izvedivo.

I da, na EEE ćemo sagraditi pasivnu kuću i brinuti se o okolišu i promovirati održivi razvoj i racionalnu potrošnju energije na svim razinama našeg djelovanja. A vi?

Jeste li danas već razvrstali otpad? Bacili papir u kantu za papir? Odnijeli plastičnu bocu u žuti kontejner u dvorištu škole? Smanjili grijanje prije nego ste otišli iz kuće? Prali zube bez da je voda istovremeno tekla u umivaonik? Donijeli doručak od kuće u kutijici koju i sutra možete upotrijebiti? Kupovali u trgovini i imali vlastitu vrećicu :) Jeste? :) :)

objavio: Nenad Polondak   datum: 17. 10. 2017.

Pobjednica ovogodišnjeg adventskog kalendara je E.R. iz 1.c. Osvojila je slobodan dan po izboru i tri tjedna odgovaranja po dogovoru. Čestitamo!

« Siječanj 2019 »