Obilježavanje Dana ružičastih majica - Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja

Iako je prošle godine Hrvatski Sabor izglasao je Dan ružičastih majica kao Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja, taj dan koji je svake godine posljednje srijede u veljači obilježava kao dan svjesnosti o vršnjačkom nasilju,  Gornjogradska gimnazije spominje ga se već proteklih par godina.

I Inače, svi dani su u odgojno obrazovnom procesu i radu s mladima ljudima, našim učenicima, jesu  „dani borbe protiv“ ili „dani borbe za“…

Svi dani koji su prethodili i svi dani koji slijede, nisu dakle samo borba protiv vršnjačkog nasilja, nego su upravo i dani koji slijede iza ovakvih „dana“,  oni dani koje Gornjogradska gimnazija gradi zajedno s učenicima i njihovim roditeljima za budućnost, za djecu koja grade budućnost.

Jer, mir i sigurnost, osjećaj da me nitko ne ugrožava, poštivanje ali i poznavanja prava djece i ljudskih prava, temelj je zdrave zajednice.

Osjećaj sigurnosti među vršnjacima, pa tako i među našim učenicima, podrazumijeva povjerenje.

Povjerenje se temelji na iskusnom, profesionalnom i humanističkom pristupu svakom učeniku, a roditelji i sami naši učenici, kroz svoje mlade živote daju doprinos na zajedničkom svakodnevnom putu stvaranja osjećaja povjerenja između njih - vaše djece a naših učenika.

Gornjogradska gimnazija vjeruje,  ne samo da se svojim djelovanjem bori protiv vršnjačkog nasilja o čemu „govori današnji dan“, nego da sudjeluje zajedno sa svojim učenicima u stvaranju općenitog dobra i dobrog, za dobro naše djece i dobro društva.

objavio: Nenad Polondak   datum: 1. 3. 2018.

« Svibanj 2018 »