Izveštaj o provedenoj terenskoj nastavi Zadar - Smiljan

Fakultativni predmeti Američka kultura i civilizacija i Energija, ekologija i engleski su u godišnjem planu i programu rada najavili organizaciju terenske nastave u Zadar i Smiljan koju su i realizirali u dvodnevnom izletu u Zadar i Smiljan 19. i 20. travnja 2018., obilježivši na taj način i Dan planeta Zemlje (Earth Day, 22. travnja).

Učenici AMK i EEE su razgledali i upoznali se s povijesnim i kulturološkim znamenitostima grada Zadra, a zajedno s učenicima Gimnazije Vladimir Nazor iz Zadra posjetili Gradsku knjižnicu u Zadru i tamošnji Američki kutak gdje su predstavili programe svojih fakultativnih predmeta,

Polaznici predmeta Američka kultura i civilizacija (AMK) su uz izlaganja o aktivnostima vezanima uz suradnju s Američkim kutkom u Zagrebu, prezentirali i suradnju s drugimškolama, bavljenje ekološkim temama globalno, ali i lokalno (akcija “Čep u džep i kupi skupi lijek” za prikupljanje sredstava za lijekove za oboljele od leukemije i limfoma), organizirali i kratko i zanimljivo natjecanje u znanju uz alat Kahoot.

Polaznici predmeta Energija, ekologija i engleski (EEE) su, uz izlaganja o predmetnim aktivnostima, prezentirali suradnju s prirodoslovnim predmetima (osvrt na gostovanje prof fizike Stipaničeva i predavanje o valovima) na osnovu koje su proučili teme valova i zvuka i konkretno provjerili vlastiti sluh i glasnoću različitih izvora zvuka (i Morskih orgulja u Zadru) s ciljem promocije međupredmetnih tema uz suvremene informatičke tehnologije.

Drugi dan boravka u Zadru bili smo gosti učenika i profesora Gimnazije Vladimir Nazor iz Zadra, koja je bila našškola-partner 2016. u projektu Prirodoslovna lepeza. U ugodnom društvu i vodstvu kroz grad na engleskom jeziku, domaćini su nas proveli kroz školu, ispričali o povijesti škole i proveli po gradu i pokazali znamenitosti grada. Uz druženje poslužena je i prekrasna zakuska :)

U poslijepodnevnim satima smo na putu prema Zagrebu posjetili Smiljan, rodno mjesto Nikole Tesle, što nas je obogatilo za još jedno iskustvo nastavno na posjet izložbi MInd from the Future koju smo posjetili u ožujku.

Koji fakultativni predmet odabrati?

“It takes curiosity to find your call to adventure, it takes courage to venture into the unknown, and it takes imagination to create your path.”
― Sean PatrickNikola Tesla: Imagination and the Man That Invented the 20th Century

objavio: Nenad Polondak   datum: 24. 4. 2018.

Čeka te adventski kalendar, no malo drugačiji. Ako si spreman na nove izazove, budi hrabar i posjeti stranicu:

engleska verzija    i    hrvatska verzija.

Od subote, 1.12. pa sve do Badnjaka, svaki dan, čekat će te novi zadatak, a ako budeš prvi koji se sa svim točnim odgovorima javi na mail adventggg@gmail.com, dobit ćeš slobodan dan i poklon iznenađenja. Primamljivo, zar ne? 😊

Sretno i nema varanja, gledam te!

Tvoj Djed Božićnjak

« Prosinac 2018 »