Posjet Tvornici željezničkih vozila Gredelj

U srijedu, 18. travnja, zainteresirani učenici 2. razreda posjetili su Tvornicu željezničkih vozila Gredelj d.o.o. na zagrebačkom Vukomercu. Bila je to jedinstvena prilika uživo vidjeti kako se odvija gradnja i remont lokomotiva, vagona te ostalih tračnih vozila.

Uz ljubazno vodstvo i pratnju, učenici su mogli saznati koliko teži vlak, kojom brzinom vozi, koliko se dugo radi i koliko uopće treba financijskih sredstava za jedno impresivno tračno vozilo koje se proizvede u ovakvoj tvornici.

TŽV Gredelj ujedno se bavi i remontom te općenito popravcima vlakova i lokomotiva. Koliko takvi poslovi traju i od koga sve tvornica ima narudžbe, saznali smo u našem razgledu.

Tvornički pogoni koje smo posjetili danas zapošljavaju 400-ak radnika raznih struka. Mi smo se barem na dijelić dana mogli upoznati s količinom truda koji se ovdje ulaže kako bi se proizvelo ili popravilo sve što je naručeno od klijenata.

Teško smo se odvojili od jednog od svijetlih primjera kako zagrebačke, tako i hrvatske industrije… Hvala TŽV Gredelj na ovom predivnom iskustvu, koje će nam sigurno dugo ostati u pamćenju!

objavio: Nenad Polondak   datum: 5. 5. 2018.

Čeka te adventski kalendar, no malo drugačiji. Ako si spreman na nove izazove, budi hrabar i posjeti stranicu:

engleska verzija    i    hrvatska verzija.

Od subote, 1.12. pa sve do Badnjaka, svaki dan, čekat će te novi zadatak, a ako budeš prvi koji se sa svim točnim odgovorima javi na mail adventggg@gmail.com, dobit ćeš slobodan dan i poklon iznenađenja. Primamljivo, zar ne? 😊

Sretno i nema varanja, gledam te!

Tvoj Djed Božićnjak

« Prosinac 2018 »