UPISI U PRVI RAZRED U ŠKOLSKOJ GODINI 2018./2019.

Gornjogradska gimnazija u šk.god. 2018./19. upisuje u prvi razred ukupno 182 učenika u sedam razrednih odjela.

Zajednički element za upis u sve srednjoškolske programe čine prosjeci svih zaključnih ocjena svih nastavnih predmeta na dvije decimale u posljednja četiri razreda osnovnog obrazovanja.

Vrednuju se i zaključne ocjene u posljednja dva razreda osnovnog obrazovanja iz nastavnih predmeta: Hrvatski jezik, Matematika i prvi strani jezik te Povijest, Geografija i Biologija.

Dodatni bodovi mogu se ostvariti zbog uspjeha na natjecanjima iz znanja iz predmeta: Hrvatski jezik, Matematika, prvi strani jezik, Povijest, Geografija i Biologija.

Minimalni je bodovni prag za upis u Gornjogradsku gimnaziju 70 bodova.

Prvi strani jezik u Gornjogradskoj gimnaziji jest engleski jezik. Učenik prilikom upisa može izabrati drugi strani jezik i to: njemački (nastavljački ili početni), talijanski, španjolski ili francuski jezik.

Dodatna provjera znanja iz Engleskog jezika za kandidate koji ga nisu učili u osnovnoj školi održat će se 3. srpnja u 09,00 sati.

Sve informacije o postupku prijava i upisa u srednju školu mogu se pronaći u publikacijama „Prijave i upisi u srednje škole za školsku godinu 2018./2019. – idemo u srednju“

Kandidati se za upis u programe obrazovanja prijavljuju preko mrežne stranice www.upisi.hr kojom pristupaju Nacionalnome informacijskome sustavu prijava i upisa u srednje škole (NISpuSŠ).

Nakon što učenik potvrdi svoj upis vlastoručnim potpisom i potpisom roditelja/skrbnika na upisnici i dostavi je srednjoj školi, zajedno s ostalom potrebnom dokumentacijom - svjedodžbe 5. - 8. razreda, upisanica ili drugi dokaz za bodove ako postoji (medicinska dokumentacija, školska i sportska natjecanja itd)., upisan je u I. razred srednje škole u školskoj godini 2018./2019. Kandidati koji u srednju školu ne dostave upisnicu gube pravo na upis i upućuju se na sljedeći upisni rok.

Rok za dostavu upisnica je 16.srpnja 2018. od 8,00 do 16,00 sati.

U blizini škole, u Opatičkoj ulici br.14, nalazi se učenički dom Marije Jambrišak.

:: opširnije ::

objavio: Nenad Polondak  datum: 13. 6. 2018. 12:45

Čeka te adventski kalendar, no malo drugačiji. Ako si spreman na nove izazove, budi hrabar i posjeti stranicu:

engleska verzija    i    hrvatska verzija.

Od subote, 1.12. pa sve do Badnjaka, svaki dan, čekat će te novi zadatak, a ako budeš prvi koji se sa svim točnim odgovorima javi na mail adventggg@gmail.com, dobit ćeš slobodan dan i poklon iznenađenja. Primamljivo, zar ne? 😊

Sretno i nema varanja, gledam te!

Tvoj Djed Božićnjak

« Prosinac 2018 »